FAQ

Jedzenie

Posiłki przygotowywane są z najwyższej jakości składników, które kupujemy od sprawdzonych dostawców. Menu planujemy tak, aby znajdowały się w nim dania wykonane z sezonowych warzyw i owoców.

Jedzenie trafia do placówki bezpośrednio z kuchni centralnej. Nasi kierowcy dostarczają posiłki w godzinach ustalonych z szkołą lub przedszkolem, zgodnie z system HACCP (System Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli ).

Używamy opakowań w 100% biodegradowalnych. 

Oczywiście, oferujemy bardzo dobrze zbilansowaną i atrakcyjną dla dziecka dietę wege. Po więcej informacji, w jaki sposób żywimy dzieci na diecie bezmięsnej zapraszamy na nasz blog.

Oferujemy darmową analizę każdego dziecka, w wyniku której sugerujemy styl odżywiania. Jednym z nich jest dieta skierowana dla dzieci o zwiększonej aktywności fizycznej.

Gluten, zaraz po mleku, jest jednym z najczęściej występujących alergenów pokarmowych. Celiakia dla dzieci Europejskich (1- 17 lat) zarówno wykryta, jak i niewykryta (pozytywne badania antyprzeciwciał) występuje u 0,9% dzieci. Natomiast alergia na pszenicę występuje u około 0,1-0,4% populacji. W związku z powyższym dieta stricte bezglutenowa jest oferowana na specjalne życzenie rodzica

Pomijając rzadkie odmiany cukrzycy, wyróżniamy cukrzycę typu 1 i 2. Najczęściej diagnozowaną cukrzycą u najmłodszych jest cukrzyca typu 1. W Polsce na cukrzycę cierpi około 0,14% dzieci. Podstawę jadłospisu dla dziecka z cukrzycą powinny stanowić produkty o niskim indeksie glikemicznym. Po konsultacji z rodzicami posiłki dla dziecka z cukrzycą są oferowane. Należy pamiętać, że dziecko z cukrzycą powinno spożywać nieduże posiłki w regularnych odstępach czasu i unikać długich przerw między nimi.

Potrawy są przygotowane w profesjonalnej kuchni centralnej.

Opracowując jadłospisy korzystamy nie tylko z usług dietetyków, ale również publikacji zagranicznych i krajowych. Wśród nich opracowania: The Nutrition Society, International Union of Nutritional Sciences, ONZ do spraw Wyżywienia i Rolnictwa, European Food Safety Authority. Z polskich instytucji cenimy publikacje takich podmiotów jak: Państwowy Zakład Higieny, Instytut Żywności i Żywienia (SGGW) w Warszawie, Polskie Towarzystwo Dietetyków, Instytut Matki i Dziecka oraz Państwowa Inspekcja Sanitarna.

Ponieważ jesteśmy „smart” nasza oferta jest kompleksowa. Staramy się rozwiązywać problemy dzieci i rodziców, które obserwujemy. Nasza oferta opcjonalnie obejmuje śniadania czy zdrowe przekąski na zajęcia pozalekcyjne. Jeżeli rodzic nie chce rano w pośpiechu kupować napoju czy robić kanapek, wystarczy zaznaczyć kilka opcji w naszym systemie i wszystko będzie czekać na dziecko jak tylko przyjdzie do szkoły.

Funkcjonowanie naszego systemu

Aby zalogować się do systemu musimy założyć konto. W szybki i intuicyjny sposób nasz system przeprowadza przez ten proces. Warunkiem koniecznym rejestracji jest aby placówka oświatowa, do której uczęszcza dziecko współpracowała ze Smart Catering.

Można korzystać z menu sugerowanego przez nasz system lub samodzielnie modyfikować pozycje w danym dniu, wybierając z kilku propozycji.

Zamówienia na kolejny tydzień należy zrealizować najpóźniej do środy do północy.

Wystarczy zgłosić się do nas przez formularz na stronie www.smartcatering.pl

Wystarczy napisać do nas przez formularz na stronie www.smartcatering.pl

Płatności

Płatności można dokonać za pomocą szybkich przelewów internetowych lub kartą płatniczą, korzystając z platformy TPay.com

Za posiłki płacimy z góry przy zamówieniu. Minimalne zasilenie konta musi pokrywać zamówienie na 1 tydzień.

Posiłki przygotowujemy codziennie na świeżo. Dlatego absencję dziecka wystarczy zgłosić do 8:00 w dany dzień przez naszą stronę. Jeżeli wiemy już, że zwolnienie ze szkoły będzie dłuższe, można zgłosić nieobecność na kilka dni.

Jeżeli rodzic zgłosi do 8:00 w dany dzień nieobecność, to opłacone a niewykorzystane posiłki system przenosi na okres, w którym dziecko będzie w szkole.