FAQ

Jedzenie

Posiłki przygotowywane są z najwyższej jakości składników, które kupujemy od sprawdzonych dostawców. Menu planujemy tak, aby znajdowały się w nim dania wykonane z sezonowych warzyw i owoców.

Jedzenie trafia do placówki bezpośrednio z kuchni centralnej. Nasi kierowcy dostarczają posiłki w godzinach ustalonych ze szkołą lub przedszkolem, zgodnie z system HACCP (System Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli ).

Jeżeli typ opakowania gwarantuje odpowiednią temperaturę, używam w 100% biodegradowalnych. 

Oczywiście, oferujemy bardzo dobrze zbilansowaną i atrakcyjną dietę dla dziecka wege. Po więcej informacji, w jaki sposób żywimy dzieci na diecie bezmięsnej zapraszamy na nasz blog.

Oferujemy bezpłatną analizę każdego dziecka ,w wyniku której sugerujemy styl odżywiania. Rodzice dzieci o zwiększonej aktywności fizycznej na pewno znajdą satysfakcjonujące ich potrawy.

Gluten, zaraz po mleku, jest jednym z najczęściej występujących alergenów pokarmowych. Celiakia dla dzieci Europejskich (1- 17 lat) zarówno wykryta, jak i niewykryta (pozytywne badania antyprzeciwciał) występuje u 0,9% dzieci. Natomiast alergia na pszenicę występuje u około 0,1-0,4% populacji. W związku z powyższym dieta stricte bezglutenowa jest oferowana na specjalne życzenie rodzica

Pomijając rzadkie odmiany cukrzycy, wyróżniamy cukrzycę typu 1 i 2. Najczęściej diagnozowaną cukrzycą u najmłodszych jest cukrzyca typu 1. W Polsce na cukrzycę cierpi około 0,14% dzieci. Podstawę jadłospisu dla dziecka z cukrzycą powinny stanowić produkty o niskim indeksie glikemicznym. Po konsultacji z rodzicami posiłki dla dziecka z cukrzycą są oferowane. Należy pamiętać, że dziecko z cukrzycą powinno spożywać nieduże posiłki w regularnych odstępach czasu i unikać długich przerw między nimi.

Potrawy są przygotowane w profesjonalnej kuchni centralnej.

Opracowując jadłospisy korzystamy nie tylko z usług dietetyków, ale również z publikacji zagranicznych i krajowych. Wśród nich opracowania: The Nutrition Society, International Union of Nutritional Sciences, ONZ do spraw Wyżywienia i Rolnictwa, European Food Safety Authority. Z polskich instytucji cenimy publikacje takich podmiotów jak: Państwowy Zakład Higieny, Instytut Żywności i Żywienia (SGGW) w Warszawie, Polskie Towarzystwo Dietetyków, Instytut Matki i Dziecka oraz Państwowa Inspekcja Sanitarna.

 

Ponieważ jesteśmy „smart” nasza oferta jest kompleksowa. Staramy się rozwiązywać problemy dzieci i rodziców, które obserwujemy. Nasza oferta opcjonalnie obejmuje śniadania czy zdrowe przekąski na zajęcia pozalekcyjne. Jeżeli rodzic nie chce rano w pośpiechu kupować napoju czy robić kanapek, wystarczy zaznaczyć kilka opcji w naszym systemie i wszystko będzie czekać na dziecko jak tylko przyjdzie do szkoły.

Funkcjonowanie naszego systemu

Aby zalogować się do systemu musimy założyć konto. W szybki i intuicyjny sposób nasz system przeprowadza przez ten proces. Dodanie dziecka po rejestracji jest możliwe tylko, jeżeli placówka oświatowa, do której uczęszcza dziecko współpracuje ze Smart Catering.

Można korzystać z menu sugerowanego przez nasz system lub samodzielnie modyfikować pozycje w menu.

Rodzice mają możliwość zamawiania posiłków na nadchodzący tydzień od piątku do czwartku do 23:59. Nasz system informuje rodzica, gdy nowe menu jest dostępne (sms/mail).

Wystarczy zgłosić się do nas przez formularz na stronie www.smartcatering.pl

Wystarczy napisać do nas przez formularz na stronie www.smartcatering.pl

Płatności

Płatności można dokonać za pomocą szybkich przelewów internetowych lub kartą płatniczą, po założeniu konta w panelu klienta. Zakładka Płatności, a następnie Doładuj Konto.

Za wybrane posiłki płacimy z góry przy zamówieniu.

Posiłki przygotowujemy codziennie na świeżo. Dlatego absencję dziecka wystarczy zgłosić do 7:30 w dany dzień przez Panel Rodzica. Przy zamówieniu na stronie głównej Panelu, możemy zobaczyć Zamówienie dziecka (ikonka „oko”) lub anulować (ikonka obok „strzałka w lewo”). Jeżeli wiemy już, że zwolnienie ze szkoły będzie dłuższe, można zgłosić nieobecność na kilka dni. Bardzo prosimy nie zgłaszać nieobecności przez czat i mail.

Jeżeli rodzic zgłosi do 7:30 w dany dzień nieobecność, to opłacone a niewykorzystane posiłki system przenosi na okres, w którym dziecko będzie w placówce. Po wydaniu dyspozycji system zwraca pieniądze na konto w panelu rodzica do 48 godzin.